KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12006137

nr 1200 6137

Alfred Wetterström

(1863-1934), Sverige

Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), motiv från Kungsholmen, signerad, 1929. Olja på duk, 49x55

Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 19:56:44

25/8 17:56:29 1      300 kr
27/8 19:51:24 2      Vinnande bud

Alfred Wetterström

Läs mer om Alfred Wetterström